Exkurze biologického semináře do Prahy

  •  

My, studenti biologického semináře tropů a subtropů jsme Prahu za záminkou návštěvy dvou skleníků. Jako první jsme 7. června shlédli mnoho tropických rostlin ve skleníku Zemědělské univerzity v Suchdole, kde jsme viděli například několik druhů kávovníků, batáty, dozrávající pomela a také jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o pepřovníku.

Druhou část skleníku zaujímala především sbírka různých druhů citrusů. Poté co jsme zjistili, že mnoho druhů tropických rostlin nacházejících se v těchto sklenících se nachází i u nás v bioparku (na což jsme pyšní), jsme se vydali dál.

Další zastávkou byl skleník Přírodovědecké fakulty Karlovy Univerzity. Zde jsme prošli krásně udržovaný skleník s ochutnávkou i s hádáním známých vůní rostlin a jejich plodů. Ve dvojicích jsme vyplnili pracovní listy a vydali se na prohlídku sukulentů. Odborník na sukulenty a zároveň jejich vášnivý pěstitel nám toho mnoho zajímavého řekl o pěstování sukulentů a také nám dal pár rad v oblasti pěstování. Závěrem si většina z nás zakoupila různé druhy sukulentů.

Žáci 7. C, Gymnázium Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*