Dvojí ceny na koupalištích se nelíbí ČOI

Koupaliště Dubí
  •  

Teplice a Krupka nemají svá koupaliště, takže se obyvatelé jezdí koupat do okolních měst jako je Duchcov, Dubí, Bílina nebo Osek. Ty zvýšený zájem řeší zaváděním dvojích cen. Místní obyvatele zvýhodní v ceníku vstupného na koupaliště.  Podle České obchodní inspekce jde ale nejspíš o diskriminaci.

V Bílině mají slevu místní, kteří nedluží za svoz odpadu a v Oseku si obyvatelé mohou koupit náramek za 50 korun a mají celý rok vstup zdarma.

„Obecně lze říci, že nelze vyloučit nějakou skupinu obyvatel jen proto, že nebydlí v tom regionu, nebo jim zdražit vstupné, třeba na trojnásobek. ČOI provedla kontrolu v Bílině a Oseku – bude zahájeno správní řízení pro podezření diskriminace,“ uvedl pro Český rozhlas mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

Inspektoři se zaměří i na koupaliště v Dubí a Duchcově. Tam zůstaly ceny pro místní stejné, ale lidé z jiných měst si musí výrazně připlatit. Naposledy se zvýšilo vstupné v Dubí a to jako reakce radnice po útoku skupiny Romů na mladíka, který se zastal v brouzdališti jedné z maminek.

Teplice nemají venkovní bazén od roku 1996, kdy skončil provoz koupaliště v Zámecké zahradě. V Krupce skončil provoz koupaliště v roce 2010. Občané obou měst musejí za koupáním dojíždět do okolí.

Ceník koupaliště v Dubí od 10. srpna 2018

  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*