Dvě posily pro žlutomodré. Z Francie a Peru

  •  

V závěru přestupního období posílí FK Teplice dva zahraniční hráči. Konkrétně jde o hráče z Francie a z Peru. „Měli jsme rozjednáno několik variant, šlo o hráče z českých klubů i ze zahraničí. Nakonec se nám podařilo dotáhnout příchod hráčů ze zahraničí. Věříme, že nám pomohou zvýšit kvalitu našeho kádru,“ říká ředitel klubu Rudolf Řepka.

Prvním příchodem do teplického týmu je peruánský útočník Matías Succar, který do Teplic míří z rakouského LASKu. Dvaadvacetiletý hroťák před příchodem do Evropy nastupoval v domácí nejvyšší soutěži, kde odehrál celkem 68 utkání s bilancí 19 branek a 6 asistencí. Po lednovém příchodu do Rakouska hostoval během jara ve druhé nejvyšší soutěži. Od letního návratu do LASKu nastoupil v jednom zápase předkola evropských pohárů. Na Stínadlech bude majitel peruánského a libanonského občanství hostovat do konce letošního ročníku s následnou opcí na přestup.

„Jde o talentovaného útočníka, který už se zabydlel v Evropě a měl by u nás prokázat své schopnosti,“ přeje si Rudolf Řepka.

Druhou posilou je Francouz Amadou Diallo, který přichází na Stínadla jako volný hráč. Sedmadvacetiletý křídelník naposledy působil v Ázerbajdžánu v Sabah FK, předtím nastupoval v domovské Francii a také v Belgii. Celkem odehrál 53 utkání v belgické Proximus league, ve kterých vstřelil čtyři branky a na dvě nahrál, v Ázerbajdžánu nastoupil do 33 utkání s bilancí čtyř branek a tří asistencí, ve francouzské Ligue 2 odehrál 25 zápasů, v nichž nastřílel tři góly a zapsal jednu asistenci. V mládeži hrál Diallo v Monaku, kde později nastupoval také za jejich B mužstvo. Kromě francouzského občanství má současně také občanství Guinei, za níž odehrál několik zápasů v národním týmu v kategorii U23. Může nastupovat na obou křídlech či v útoku.

„K týmu se připojí v následujících dnech, kvůli dodržení všech covidových nařízení,“ vysvětluje Řepka.

Do konce přestupního období zbývají ještě necelé dva dny, proto je možné, že na Stínadla dorazí ještě další hráč.

„Prioritou bylo přivést alespoň dvě posily, abychom zvýšili kvalitu našeho kádru, ale stále pracujeme a snažíme se dotáhnout ještě nějaký příchod. Uvidíme, jestli se nám to podaří do středečního konce přestupů,“ dodává ředitel FK Teplice.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*