Druhá etapa revitalizace uzavře část bílinského náměstí

vizualizace náměstí v Bílině
  •  

Revitalizace náměstí probíhá podle plánu. V pátek 8. června by podle informací zhotovitele měla začít druhá etapa prací, která uzavře pro motoristy část podél obchodního domu Praha a u knihovny. Přes náměstí se tedy bude projíždět ze Seifertovy ulice k České spořitelně a dál k radnici nebo do ulice Želivského. Vjezd z Wolkerovy ulice zůstane beze změn, řidiči však už musí počítat, že z tohoto směru budou muset odbočit vpravo, rovně do Zámecké ulice se již z tohoto směru vjíždět nebude. Od kruhového objezdu u radnice budou řidiči moci pouze do Želivského ulice.

Pracím na náměstí zatím přálo počasí, takže vše jde podle stanoveného harmonogramu. Na náměstí současně probíhá i archeologický dozor a průzkum. Zatím se objevil pouze malý problém.

“Komplikace se vyskytla pouze ve východní části náměstí, kde jsme museli odseparovat pomocí geotextílie stávající historickou vrstvu náměstí od nových konstrukčních vrstev,” uvedl Michal Ptáček ze společnosti Metrostav, která práce realizuje.

Práce začaly 10. dubna a potrvají do podzimu letošního roku. Celková revitalizace bílinského náměstí je rozdělena do šesti etap. Bílinské náměstí se má stát nově zónou odpočinku a místem pro setkávání se. Náklady na veškeré práce jsou zhruba 16 milionů korun.

“Během jednotlivých etap se budou práce postupně přesouvat a jednotlivé části náměstí budou neprůjezdné, podle plánu však nedojde k celkovému uzavření náměstí pro vozidla. Změn v dopravě bude mnoho, proto žádáme všechny řidiče, aby nejezdili takzvaně popaměti, ale všímali si nového dopravního značení a respektovali ho,” doplnil starosta města Oldřich Bubeníček.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*