Domov důchodců v Bystřanech slaví 50. výročí

Foto: kr-ustecky.cz
  •  

Letos je to 50 let od vzniku Domova důchodců v Bystřanech na Teplicku. Ke kulatému výročí přijela do domova popřát řada hostů v čele s hejtmanem kraje Oldřichem Bubeníčkem, starostou obce Bystřany Ivanem Vinickým a primátorem Teplic Jaroslavem Kuberou.

„Přeji bystřanskému domovu důchodců minimálně dalších padesát let, aby měl i nadále spokojené klienty a personál, který zde klientům podzim života zpříjemňuje, a hodně sil přeji také vedení obce, která takto velký domov důchodců zřizuje,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček v úvodu setkání.

Ředitelka domova Miroslava Barešová seznámila všechny s historií domova. Nechyběl kulturní program, o který se postaral Vláďa Hron, sopranistka Pavlína Senić a pěvkyně „Žabky“ složené ze zaměstnankyň domova.

Domov důchodců sídlí v nově zrekonstruované čtyřpatrové budově nedaleko centra obce Bystřany. Domov je v provozu od roku 1968. Od roku 1996 je zřizován obcí Bystřany a postupně prošel rekonstrukcí a rozšířením ubytovacích prostor. Je obklopen velkou zahradou, která je přístupná i hůře pohybujícím se obyvatelům. Domov je certifikovaným pracovištěm a má kapacitu téměř 200 klientů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*