Dobrovolník dává to nejcennější – svůj čas

  •  

Dobrovolnictví je činnost, při které nežádáte žádnou finanční náhradu za to, co věnujete jiným. Ať už jsou to peníze, věci, čas nebo úsilí. Dobrovolníkem se může stát v podstatě kdokoliv, protože každý z nás umí něco, co může poskytnout druhým.

5. prosinec je Mezinárodním dnem dobrovolnictví. A to je příležitost složit poklonu každému, kdo věnuje svůj čas, energii nebo peníze pro dobrou věc.

Salesiánským střediskem v Teplicích prošla velká řádka dobrovolníků. Nejdelší dobu je s námi „Pralinka“. Tohoto tichého, rozvážného muže  můžete už 25 let potkat na turistickém kroužku, v prosetické herně, při doučování nebo na táboře. Dalších 20 dobrovolníků nám pomáhá pravidelně na kroužcích a při doučování a nejméně stejný počet nárazově na táborech a větších akcích (Zahájení lázeňských slavností, Herní festival…).

Moc nás těší i dobrovolnictví našich klientů starších 13 let. V rámci kroužku Asistenti si připravují akce pro menší děti, pomáhají na kroužcích a na větších akcích. Učí se přitom zodpovědnosti a organizačním dovednostem. Na akce a tábory s námi jezdí i animátoři, kteří zároveň absolvují dvouletý kurz pro salesiánské animátory. Animátor je vychovatelem, který kráčí s mladými, který s nimi objevuje, který je nechá, aby mu mohli klást otázky, a je schopný nadšeně a pevně nabízet nové cíle osobního růstu.

Nesmíme zapomenout ani na naše dárce. V poslední době to byly maminky s malými dětmi, které věnovaly oblečení a hračky pro jednu potřebnou rodinu. Od dalších dárců jsme získali sedací soupravu, pračku nebo sportovní boty. Materiál dodávají a pomůcky zapůjčují i naši zaměstnanci.

Zvlášť bych chtěla poděkovat Kateřině Novotné z KN OPTIK, která zajistila vyšetření a dioptrické brýle pro jednoho malého školáka, Látkám Teplice, Poprokanu a T-Simply za výtvarné potřeby pro výherce výtvarné soutěže Namaluj svého anděla,  společnosti Jansen – Displey za rámečky, společnosti Seven Development za vzdělávací kurz, Monice Tobolíkové za obrázky, ing. Viltovi, společnosti Havel, Holásek & Partner a lidem z Římsko-katolické farnosti za finanční podporu.

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají při naší činnosti.

Hana Machová, Salesiáni Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*