Dobrá práce! Policistka a strážnice zachránily sebevraha

Foto: policie.cz
  •  

Zachránit život muži, který chtěl vyskočit z 11. poschodí panelového domu, se podařilo policistce a strážnici.

„Na člověka sedícího zády do ulice na parapetu upozornil v neděli 23. září kolem 16. hodiny městskou policii svědek. Na místo ihned přijeli jak strážníci, tak i policistka z obvodního oddělení v Trnovanech. Policistka Markéta Hanousková i její kolegyně Klára Kučerová z Městské policie Teplice se snažily muži, který jim řekl, že chce skončit s životem, protože už ho nebaví žít, jeho záměr rozmluvit, když ale dokouřil cigaretu, rozloučil se a prudce se zaklonil,“ popisuje událost mluvčí teplických policistů Daniel Vítek.

V tu chvíli k němu obě ženy přiskočily, chytily ho za končetiny a oblečení a snažily se ho vtáhnout na chodbu. „Muž, který větší polovinou těla visel ven z okna, se snažil policistkám vytrhnout a vrhnout se dolů, ženy ho ale držely pevně. Vzhledem k jeho váze se jim ho sice nepodařilo stáhnout z vnějšího parapetu, držely ho ale do doby, než na místo přijeli hasiči, kteří jim pomohli sebevraha z okna sundat,“ dodává policejní mluvčí.

Osmašedesátiletý muž, kterému policistky zachránily život, byl po ošetření v nemocnici převezen na psychiatrické oddělení.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*