Do teplického klubu přišly první posily

  •  

Fotbalové Teplice získaly nové posily. Ke žlutomodrým se vrací vicemistr světa do 20 let z roku 2007 a teplický odchovanec Jakub Mareš, spolu s ním na Stínadlech podepsal kontrakt také španělský levý bek Manel Royo Castell z Barakalda.

Dosavadní hráč polské Zaglebie Lubin Jakub Mareš se vrací do FK Teplice po osmi letech. „Kuba je naším odchovancem a věříme že, kromě jeho ofenzivních kvalit, bude plnit také roli jednoho z lídrů v rámci naší kabiny. Hledali jsme vítězný typ se vztahem klubu a to se podařilo,“ řekl Štěpán Vachoušek.

Dvaatřicetiletý hráč, který nejčastěji nastupuje v útoku nebo na pozici podhrotového hráče, podepsal na Stínadlech smlouvu na tři roky. „Kuba je vítězný typ hráče, dravý útočník s bohatými zkušenostmi z české ligy i ze zahraničí. Jsem moc rád, že se rozhodl pro Teplice, pomůže nám s ofenzivním stylem hry a také k návratu teplického diváka na Stínadla,“ říká ke stříbrnému medailistovi z MS U20 trenér Stanislav Hejkal.

Druhou letní posilou na Stínadlech pak je španělský levý bek Manel Royo Castell z třetiligového Barakalda. Royo nastupoval ve španělské třetí lize kromě Barakalda také ze Espanyol Barcelona B, Valladolid B a za Conquense, část kariéry strávil i ve Villarrealu. Celkem má na svém kontě ve třetí nejvyšší španělské soutěži 101 startů. „Je to jeden z vytipovaných hráčů, které sledovali naši trenéři při své inspekční cestě po Španělsku,“ přibližuje příchod pětadvacetiletého Španěla Vachoušek.

Royo absolvoval zdravotní prohlídku a podepsal smlouvu na dva roky. „Manel je technicky vybavený hráč, který chce hodně hrát na míči. Má dobrou přihrávku do kolma i kvalitní centr. V mládeži hrával středního záložníka, což mu pomáhá v dnešním fotbale, kde týmy hledají technicky dobře vybavené beky. Navíc je variabilní, je použitelný v systému na tři i na čtyři obránce,“ chválí akvizici ze Španělska kouč Hejkal.

Na dalších příchodech se na Stínadlech pracuje, což potvrzuje Štěpán Vachoušek. „Do začátku přípravy by se mělo podařit dotáhnout ještě jeden příchod ze zahraničí, od začátku přípravy se navíc zapojí dva hráči na zkoušku a samozřejmě mladí hráči, kteří hostovali v jiných klubech. Dále pracujeme i na dalších příchodech, ale o těch je zatím předčasné hovořit,“ dodává.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*