Do Teplic přichází posila, stoper Pavel Čmovš

  •  

Teplický tým hlásí první zimní posilu, smlouvu s klubem podepsal stoper Pavel Čmovš. Sedmadvacetiletý Čmovš dosud působil v Mladé Boleslavi a jeho přestup do žlutomodrého dresu si pochvaluje trenér Daniel Šmejkal.

„Jsme rádi, že jsme ho získali. Znám ho totiž ještě z mládežnických kategorií Slavie Praha. Navíc se k nám připojuje už na začátku přípravy, což je také moc dobře,“ říká trenér Šmejkal.

Čmovš má zkušenosti z mládežnických reprezentací České republiky, kde ho vedl také sportovní ředitel FK Teplice Jakub Dovalil:  „Pavla dobře znám z reprezentačního působení a jsem moc rád, že se nám podařilo příchod dotáhnout, protože vždy podával velmi dobré výkony a my jsme po odchodu Šušnjara hledali posilu na post středního obránce, což se nám tímto transferem podařilo vyřešit,“ říká Dovalil.

Svou kariéru začínal 188 centimetrů vysoký střední obránce v Plzni, odkud v sedmnácti letech přešel do Slavie Praha. Než však stačil odehrát ligové utkání, odešel do Nizozemska, kde se začal pravidelně prosazovat. Nejprve v dresu Veendamu nastupoval v druhé nejvyšší soutěži, ale následně si za Nijmegen zahrál také Eredivisie. Z Nizozemska zamířil do Levski Sofia a poté následovalo exotické angažmá v indické superlize v Mumbai City FC. Po půlroce v Rapidu Bukurešť se do Indie ještě jednou vrátil, aby od ledna 2016 zakotvil v Mladé Boleslavi, kde tak strávil poslední dva roky.

Čmovš také pravidelně nastupoval v mládežnických reprezentacích, kde prošel postupně výběry U17, U18, U19, U20 a také U21. Nyní se již moc těší na angažmá v Teplicích: „Pocity jsou pozitivní, jsem moc rád, že se přestup podařilo dotáhnout a mohl jsem se už nyní připojit k týmu. Navíc jsem hned s mužstvem i na soustředění a můžu kluky pořádně poznat,“ sděluje střední obránce.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*