Do Teplic přichází Ondřej Mazuch

Foto: fkteplice.cz
  •  

Zkušený obránce Ondřej Mazuch přichází mezi žlutomodré a stane se jejich kmenovým hráčem. Kromě působení v české nejvyšší soutěži si jednatřicetiletý stoper vyzkoušel také soutěže v Itálii, Belgii, Ukrajině a Anglii.

„Avizovali jsme, že naší prioritou je přivést posily na post středního obránce, což se nám nyní s příchody Ondry Mazucha a Šimona Gabriela podařilo. Navíc přišel také Ruben Droehnle, se kterým počítáme na levou stranu obrany, ale může naskočit také na stoperu,“ pochvaluje si sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Mazuch začal v tehdejší Gambrinus lize nastupovat už ve svých sedmnácti letech. V roce 2007 pak odešel do italské Fiorentini, kde si však připisoval starty pouze v Coppa Italia a v Primaveře, proto zamířil do Anderlechtu Brusel, kde už pravidelně nastupoval. Po sezóně 2010/2011 se stěhoval do Dněpropetrovsku, kde strávil čtyři roky, než se vrátil do České republiky do Sparty. Následně zamířil do anglického Hullu do druhé nejvyšší soutěže. Poté už následovalo angažmá v Mladé Boleslavi.

Kromě klubové kariéry nastupoval také za všechny národní týmy od kategorie U16 až do týmu dospělých, ve kterém má na svém kontě čtyři starty. V reprezentaci do dvaceti let byl spoluhráčem Jakuba Mareše na stříbrném MS do dvaceti let v roce 2007.

„Byli jsme s ním v komunikaci už delší čas, protože jsme chtěli stopera se zkušenostmi k našim mladým hráčům. Ondra je hráč, který své zkušenosti dokáže prodat, navíc je zvyklý na hřišti komunikovat a mužstvo řídit, což nám tu chybělo,“ sděluje k nové posile trenér Radim Kučera.

Mazuch podepsal na Stínadlech smlouvu na rok a půl s následnou roční opcí, nosit bude číslo 2.

„Jakmile přišla nabídka od Teplic, tak jsem nad ničím nepřemýšlel. Znám trenéra i Štěpána Vachouška. Chtěl bych Teplicím pomoci k co nejlepšímu umístění v tabulce,“ těší se na angažmá v Teplicích zkušený obránce.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*