Do potravinové sbírky se v kraji zapojí 69 obchodů

  •  

Také letos může každý z nás pomoci nákupem potravin a drogistického zboží lidem v nouzi. Národní potravinová sbírka se uskuteční v sobotu 11. listopadu. Do 5. ročníku se letos zapojí rekordních 750 prodejen ve všech regionech České republiky. Z toho 69 bude v Ústeckém kraji.

Potraviny pak putují například matkám samoživitelkám, lidem v azylových domech, seniorům a dalším potřebným. Sáček těstovin, masová konzerva, balík dětských plen – pro někoho běžná položka na týdenním nákupním seznamu. Pro jiného to může být zásadní věc, která mu výrazně ulehčí život.

„V sobotu 11. listopadu mají lidé z celé České republiky – tedy i obyvatelé Ústeckého kraje – možnost od 8 do 20 hodin v rámci Národní potravinové sbírky zakoupit trvanlivé potraviny a drogistické zboží a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze. Pomoc pak putuje zejména k seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů,“ říká k Národní potravinové sbírce Pavlína Kalousová, předsedkyně Byznys pro společnost.

Národní potravinová sbírka dává možnost každému, kdo může a chce, pomoci potřebným. Hlad totiž není bohužel ani u nás abstraktní pojem – podle kvalifikovaných odhadů žije u nás na hranici chudoby nebo sociálního vyloučení téměř 1,5 milionu lidí. Do projektu se zapojili Tesco, Globus, Penny Market, Kaufland, Albert, Lidl, BILLA, Makro a ve všech drogeriích dm markt a ROSSMANN. Záštitu nad letošním – již pátým ročníkem převzal ministr zemědělství Marian Jurečka.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*