Do Oseku na mašinky

  •  

Železniční expozice Moldavské dráhy kulturní památky ČR ve stanici Osek město se otevírá veřejnosti. Už v sobotu 22. května proběhne od 9:00 do 15:30 otevřených dveří.

Podle předsedy Klubu přátel krušnohorské železnice Martina Müllera budou v provozu všechna modelová kolejiště, návštěvníci si mohou prohlédnout unikátní hradlový přístroj, kancelář výpravčího, různé lampy a čekárnu ze 70. let. Děti si mohou zatelefonovat telefonem na kličku, rozsvítit předzvěstí, zahoukat sirénami. Vyfotit se s výpravčím a čepicí nebo označit kartonovou jízdenku.

Zakoupit si můžete vizitky, nálepky, turistické známky, pohlednice a jiné reklamní předměty. Novinkou, kterou si budete moci koupit je pexeso Krušnohorské železnice. Vše samozřejmě za předpokladu dodržení přísných hygienických opatření. Jako jsou respirátory, rozestupy a omezený počet návštěvníků.

Později bude otevřeno každou třetí sobotu v měsíci, tak je to plánováno zatím do října. Do stanice Osek město se dostanete o víkendech vlaky ČD z Mostu, Děčína, Ústí nad Labem a Teplic. Od 1. června bude pak mašinka jezdit denně.


  •  

1 komentář u Do Oseku na mašinky

  1. Dobrý den. ve dnech 27-29. srpna 2021 bude v kempu Osek srz vozů Dacia. Modelová železnice bude přístupná, asi by bylo více zájemců.
    Je to ale můj soukromý dotaz. Díky Zd Sedmera – Dacia

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*