Do oprav město vložilo stovky milionů

ilustr. obr.
  •  

Investice do dopravních staveb typu komunikací, chodníků, veřejného osvětlení nebo na vybudování nových parkovacích míst či nákup nových trolejbusů letos putují z rozpočtu města Teplic stovky milionů korun.

Na téměř čtyři miliony vyšla například rekonstrukce vozovky, chodníků, zastávkového zálivu pro MHD a veřejného osvětlení v Jankovcově ulici a opravy chodníků a silnice v ulici Svatoplukova. Na Sokolovské cestě zase vznikla nová parkovací místa.

„Vybudovali jsme 30 nových odstavných míst v šikmém a podélném řazení a také stanoviště pro kontejnery. Součástí stavby je odvodnění zpevněných ploch a vybudování nového veřejného osvětlení,“ řekl primátor Hynek Hanza.

Přes čtyři miliony Teplice investovaly do přemístění stávající zastávky pro MHD z ulice Spojenecká na Mánesovo náměstí, včetně rekonstrukce vozovky, parkovacích míst, chodníků a odvodnění zpevněných ploch, rekonstrukce veřejného osvětlení a zeleně. Toto je jen malý výčet všech schválených investic města, které každoročně významně investuje do infrastruktury lázeňského města.

Rekonstrukce komunikací budou ve městě pokračovat i v příštím roce. „V návrhu rozpočtu počítáme se zhruba 260 miliony korun na opravy chodníků, komunikací, na cyklostezky, nová parkovací místa, vozový park MHD a další. Pokračujeme tak v masivních investicích do infrastruktury města,“ dodal teplický primátor.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*