Do nemocnice se z Proboštova a Přítkova dostanete bez přestupu

ilustr. obr.
  •  

Proboštov a Přítkov se od začátku září dočká přímého spojení městskou hromadnou dopravou do teplické nemocnice. Přímý autobus k teplické nemocnici začne jezdit už v pondělí.

Linka MHD Teplice číslo 123, která doposud jezdila na trase Anger – Buzulucká, začne od pondělí 2. září zajíždět osmkrát denně ve všední dny až do Přítkova a to na trase Přítkov – Proboštov – Maršovská – Luna – Městské sály – Benešovo náměstí – Dubská – Libušina – nemocnice – Buzulucká a zpět.

Podle facebookového profilu obce vznikají v těchto dnech dvě nové autobusové zastávky a to Proboštov, hřiště (u vstupu do areálu TJ Proboštov) a Proboštov, železniční zastávka (na znamení). Jízdní řády na zastávky budou dosazeny nejpozději v sobotu.

Vedení obce se od roku 2015 neúspěšně snaží o změnu jízdních řádů Dopravy Ústeckého kraje. Tato novinka vyřeší nejen přímé spojení s nemocnicí, ale také se ZŠ Maršovská, nákupními centry Kaufland či Lidl a centrem města. Pomůže také školákům, kteří dojíždí z Přítkova, neboť jeden ze spojů bude z točny v Přítkově odjíždět v 7:26, tedy o cca 20 minut později, než jezdí spoj Dopravy Ústeckého kraje.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*