Do muzea na výstavu obrazů

  •  

Přijďte do teplického muzea na výstavu závěsných a interaktivních obrazů dvojice oceňovaných autorek Markéty Váradiové a Ivy Kolorenčové, které prostřednictvím médií malby zpracovávají reflexi současné evropské krajiny.

Ve svých dílech konfrontují způsoby vyjádření pomocí tradičních, ale i současných technologií, kterými jsou termo- a hydrochromní barvy. Pro tradiční žánr krajinomalby obě autorky užívají současný vizuální jazyk.

„Markéta Váradiová na výstavě představí malby inspirované krajinou Českého středohoří i italských Dolomit. Vedle těchto obrazů bude prezentovat také několik obrazových sérií, ve kterých jsou přírodní situace i procesy abstrahovány do geometrických rastrů. Iva Kolorenčová pro výstavu vytvořila tři výrazné série: skleněné obrazy z cyklů Nad Nisou a Nad Labem, které doplňuje barevnými akcenty pomocí termochromních systémů a soubor deskových maleb Kolorenčová versus Gočár, v nichž se voda stává médiem interakce, pozvolna odkapává a odkrývá fragmenty architektury,“ zve mluvčí muzea Vlasta Tichá.

Výstavu zahájí 30. září v 17:00 hodin docent Tomáš Petříček potrvá v Jízdárně teplického zámku do 21. listopadu. Otevřeno je úterý až pátek 12:00-17:00, sobota a neděle 10:00-12:00 a 13:00-17:00 hodin.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*