Do muzea na výstavu „Kde pobýval Wagner“

  •  

Česko – německá putovní výstava o místech, které ovlivnily tvorbu světoznámého hudebního skladatele a básníka Richarda Wagnera, který patřil k častým návštěvníkům teplických lázní.

Dobové romantické rytiny a staré mapy doplňují aktuální fotografie míst, která svou atmosférou ovlivnila a inspirovala skladatele v jeho tvorbě. V Drážďanech a jejich okolí, ale i na opačné straně česko-saské hranice, v Teplicích, Mariánských Lázních, Ústí nad Labem a v Praze – zde všude zanechal Wagner své stopy, které i dnes připomínají život a dílo výrazného představitele hudebního romantismu.

„Výstava ukazuje mezníky ve Wagnerově životě a místa, která se díky jejich geniu loci stala zdrojem inspirace řady jeho významných děl, mezi něž patří opery Bludný Holanďan, Lohengrin, Tannhäuser, Tristan a Isolda anebo Parsifal. Výstavu uspořádalo Muzeum Richarda Wagnera v Graupě,“ přibližuje Vlasta Tichá z teplického muzea.

Výstava se koná od 8. února ve III. výstavní místnosti teplického zámku. Otevírací doba výstavy je od úterý do neděle 10:00 až 12:00 a 13:00 až 17:00 hodin. Výstava bude k vidění až do 29. března vernisáž výstavy se koná v pátek 7. 2. v 17:00 hodin.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*