Do Ledvic na rozhlednu i novou prohlídkovou trasu

  •  

Po dvouměsíční pauze se pro zájemce o industriální turistiku otevírá Informační centrum v Elektrárně Ledvice. Součástí infocentra je i nejvýše položená rozhledna v České republice.

Kromě tradičního výstupu na rozhlednu bude nyní součástí exkurze i možná prohlídka čtyř odvalovacích turbín na přepadu v retenčních nádržích, kudy se vrací vyčištěná voda z elektrárny zpět do přírody. Základní informace k různým typům solárních panelů, které jsou zkušebně provozovány právě v Elektrárně Ledvice, pak obdrží při pohledu na ně z venkovního ochozu rozhledny.

„Momentálně připravujeme novou trasu po sestupu z rozhledny. K výtahu půjdeme tradičně kolem transformátorů. Po sestupu ovšem zamíříme k zauhlování, silům VEP a chladicí věži. Kolem výrobního bloku 4 se pak vrátíme zpět k infocentru. Návštěvníci se dozví i něco o odvalovacích turbínách, a pokud projeví zájem, budou se moci k nim i podívat,“ přibližuje Jana Purmenská, odborná průvodkyně v Informačním centru Elektrárny Ledvice. Tato nová trasa bude k dispozici v průběhu dubna.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*