Do dopravní akce se zapojili i tepličtí policisté

  •  

Minulý týden se ve čtvrtek a v pátek konala v celém kraji dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Hlavně na zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní, poutání bezpečnostními pásy a dodržování dalších povinností, které řidičům stanovuje platná legislativa.

„Tepličtí policisté během akce zkontrolovali 48 vozidel a zjistili dvacet devět případů porušení předpisů. Proto policisté uložili sedmadvacet blokových pokut v celkové výši 9 800 korun, dva případy byly oznámeny k vyřízení ve správním řízení na příslušný úřad,“ shrnuje akci mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Nejčastějším přestupkem bylo nepoužití bezpečnostních pásů, za jízdy nebylo připoutáno osm osob a v jednom případě nebyl použit předepsaný zádržný systém. V šesti případech byl zjištěn nevyhovující technický stav auta, jednoho přestupku se dopustil chodec a k jednomu došlo na železničním přejezdu. Dva řidiči u sebe neměli potřebné doklady a jeden člověk si sedl za volant, i když nemá řidičák.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*