Den tvořivosti Lions clubu a Arkadie

Zdroj: Arkadie Teplice
  •  

K Mezinárodnímu dni dětí připravila akce řada institucí a organizací. Se svou oslavou přišel také teplický Lions club a k realizaci se spojil s Arkadií.

Ruku k dílu přiložili i domovské instituce některých jeho členů.„Chtěli jsme na Den dětí uspořádat odpoledne pro děti s rodiči, na kterém se nebude soutěžit, nebudou zde žádní poražení, ale všichni budou vítězové, neboť každý z nás dokáže něco vytvořit, ať jsme velcí nebo malí, zdraví nebo postižení a mít z toho společně radost,“ říká ředitel školy Arkadie a člen Lions clubu Ivan Růžička, který ve vratech vítá příchozí.

A přesně podle této ústřední myšlenky vzniklo na školní zahradě ZŠ a PrŠ Arkadie o.p.s. deset stanovišť, obsazených pracovníky školy i středisek Arkadie, doplněnými dobrovolníky z řad studentů teplického gymnázia. Tady si mohly děti, ty menší spolu s rodiči, ty větší většinou samy, vyrobit všechno možné od mýdla, přes letadélko, notýsek, potisk trička, dekoraci z keramického polotovaru vyrobeného v chráněných dílnách a korálků až po velikánské bubliny jen tak pro radost. Kdo si něco vyrobil, mohl si dojít k oknu pro koláč, „…do praxe uvedené a výchovně využité staré známé bez práce nejsou koláče,“ říká Ivan Růžička. Koláče, jak jinak, upekla ve své kuchyni teplická hotelová škola, pracoviště dalšího liona, finanční prostředky dali dohromady studenti hotelové školy a obchodní akademie. Podle hrubého odhadu bylo těch, kdo přišli tvořit, ať malých či velkých na osm set. Tato „tvůrčí“ stanoviště doplnil ještě zookoutek, do kterého přinesli pedagogové ze zoologické zahrady gymnázia králíka, želvu a krajtu Pastelku. Na malé improvizované scéně celé odpoledne vystupovali hudebníci, oba hudební soubory Arkadie, hudební skupina ASS BEST a kytarový sólista Albert Maršík. Za celou akci patří dík Lions clubu, který akci podpořil 10ti tisíci korun, jeho členům, kteří se na místě podíleli na průběhu akce, dobrovolníkům z řad studentů i pedagogů Gymnázia Teplice, studentům hotelovky a obchodní akademie za koláčky, zaměstnancům všech součástí Arkadie, kteří se na akci podíleli, vystupujícím hudebníkům a v neposlední řadě těm kdo přišli tvořit. Vedle toho, že nadšeně tvořili, shromáždili na dobrovolném vstupném 4981 korun, které Lions club použije v programu Lví očko – měření zraku dětí v mateřských školách.

Josef Hon


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*