Den otevřených dveří a Herní festival

  •  

Středisko v Trnovanech připravilo akce pro veřejnost: Den otevřených dveří pro rodiče a Herní festival pro děti.

Den otevřených dveříDen otevřených dveří střediska volného času, který připravilo Salesiánské středisko Štěpána Trochty v Trnovanech, nabídl prohlídku budovy v ulici Maršovská, seznámení s pedagogy a sociálními pracovníky, kteří se každé všední odpoledne věnují dětem a mladým lidem z Trnovan. Rodiče se dozvěděly informace o kroužcích, doučování i akcích, děti si vyzkoušely aktivity některých kroužků: dílna, hudebna, žonglování, výtvarka, doučování, florbal, dívčí klub, zálesák nebo počítače.

První den nás déšť zahnal do budovy, děti si vyzkoušely zpěv, bubny, kytary, klávesy, tahací harmoniku a další hudební nástroje. Proběhl také test paměti, kdy po určený čas děti pozorovaly hudební nástroje, a po jejich zakrytí jich měly co nejvíce vyjmenovat.

Výtvarný den nabídl sedm stanovišť, na kterých se vyráběly zápich do kytky, panenky, pavouci s pavučinou, ježci z brambor, škrabošky nebo domeček s výčtem  kroužků (zde nám pomohla jako asistentka Natálie Eliášová, viz foto). Největší úspěch měla panenka z umělohmotné lžíce a malování na obličej. Výrobky si děti mohly odnést domů jako vzpomínku na dnešní odpoledne nebo jako dárek pro rodinu a své blízké.

Ve středu se naše středisko proměnilo v dům plný řemesel. Děti si vyzkoušely práci truhláře, kadeřnice, zahradníka, montéra, zahradníka, číšníka či švadleny a tak se seznámly s různými materiály a  pracovními nástroji. I nejmenší děti se snažily zvládnout práci s jehlou a nití, zatlouct hřebík do dřeva nebo správně prostřít příbory a talíře. Nejoblíbenějším povoláním byl samozřejmě cukrář, neboť si každý mohl svůj výrobek sníst. Děti prožily zajímavé odpoledne, seznámily se s řemesly, kterým se mohou v budoucnu věnovat a poznaly, že práce může přinášet radost.

Ve čtvrtek uzavíral Herní festival den sportovní. Na stanovištích bylo možné vyzkoušet si ringo golf, curling, slalom na koloběžce, skok z místa, hod na terč, páku. Na atletické disciplíny jsme využili nové hřiště, které se nad naším střediskem staví. Nejoblíbenějšími stanovištěmi byly balanční podložka a pavučina. Na otázku, který sport si děti vyzkoušely poprvé nejčastěji zaznívala odpověď: ruské kuželky. Nejveselejší byla disciplína s kelímky: 5x se zatočit kolem kolíku, a pak co nejrychleji běžet s kelímkem plným vody.

Hana Machová, Salesiáni Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*