Další úspěch, policie bleskově zadržela hned dva nebezpečné pachatele

  •  

Během devadesáti minut zadrželi policisté cizince, který v úterý před půl pátou ráno znásilnil v Teplicích ženu.

„V Řetenicích se měl s poškozenou domluvit na sexu za úplatu, žádné peníze jí ale nedal a ženu násilím odtáhl ke garážím, kde ji přes její aktivní odpor dost brutálním způsobem znásilnil. Když se pokusila utéct, fyzicky ji napadl a znovu se ji snažil odtáhnout na neosvětlené místo, agresivní pachatel se dal na útěk, až když začala volat o pomoc,“ popisuje útok mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Policisté začali intenzivně propátrávat okolí místa činu a už po hodině a půl zadrželi v nedalekém hotelu podezřelého 31letého muže původem z jedné ze zemí bývalého Sovětského svazu.

„Muž, kterému hrozí až deset let za mřížemi, byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu znásilnění, dnes bude soud rozhodovat o jeho umístění do vazby,“ uzavírá informace k tomuto pátrání policejní mluvčí.

Není to ale jediný úspěšný zásah teplických policistů. V úterý odpoledne došlo poblíž náměstí Svobody k loupežnému přepadení nezletilé díky, které policisté objasnili už během hodiny.

„Pachatel pod pohrůžkou použití nože, který držel v ruce, nutil nezletilou dívku k vydání peněženky, neobměkčily ho ani její prosby, aby ji nechal na pokoji. Z batohu, který ve strachu upustila na zem, jí odcizil peněženku a z místa činu utekl,“ říká k případu mluvčí policie Daniel Vítek a dodává: „Policejní hlídky ihned začaly propátrávat okolí a už po necelé hodině se jim podařilo zadržet osobu odpovídající popisu pachatele. Čtyřiadvacetiletý muž, který už má s trestnou činností zkušenosti z minulosti, se policistům k přepadení přiznal. Hlídce vydal nůž, kterým poškozené vyhrožoval, peněženku, kterou už bez hotovosti na útěku zahodil, policisté našli v popelnici.“

Muž obviněný ze zvlášť závažného zločinu loupeže je zatím v policejní cele a bude čekat, zda soud vyhoví podnětu na jeho vzetí do vazby


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*