Další splněné Žlutomodré přání potěšilo Vladimíra z Teplic

Foto: fkteplice.cz
  •  

První hostem Žlutomodrých splněných přání v nové sezóně by dlouholetý fanoušek fotbalových Teplic Vladimír Frühauf.

Pan Vladimír prozradil, že u bývalých i současných hráčů si váží především jejich vytrvalosti a bojovnosti, které jsou podle něj i pro samotnou cestu životem nás všech, opravdu velmi důležité. Sám o tom ví své….

Před více než třiceti lety ukončila roztroušená skleróza jeho vysokoškolská studia a postupně mu poškodila i většinu svalů a kostí v těle. Přesto se stalo jeho hlavním životním krédem: „Hýbat se a nevzdávat to!“ I když musel skončit s turistikou a kolektivními sporty, kterým se dříve aktivně věnoval, pohyb a sport, včetně sledování fotbalu, pro něj zůstali důležitou součástí každodenního života. Dnes ujde s pomocí francouzských holí maximálně sto padesát metrů, ale i tak se stále čile věnuje aktivitám teplické Rosky, jíž je 15 let předsedou. Pro lidi, kteří též zápasí s roztroušenou sklerózou, sám dokonce vede i kurzy rehabilitačního cvičení s prvky jógy.

„Pan Vladimír dorazil na teplická Stínadla i v doprovodu své manželky Lenky. Nejprve se setkal s mladým záložníkem současného A týmu Patrikem Žitným. Vedle toho jsme splnili i další velké přání pana Vladimíra a to potkat se s Přemyslem Bičovským, kterému velmi fandil, když „válel“ v teplickém nebo reprezentačním dresu. S oběma si vyprávěl nejen o teplickém fotbale, ale i o činnosti teplické ROSKY či teplického RS centra, které výrazně pomáhají lidem s roztroušenou sklerózou,“ popisuje Martin Kovařík, manažer marketingu a PR FK Teplice.

Po rozhovoru s Přemyslem Bičovským ukázal panu Vladimírovi Pavel Verbíř také kabinu A mužstva a další zákoutí teplické AGC Arény. V síni slávy mu ředitel teplického klubu Petr Hynek předal dres s jeho jmenovkou a oblíbeným číslem, a podepsanou knihu mapující historii teplického fotbalu. Po tréninku se navíc celé mužstvo s Vladimírem krátce setkalo a vyfotilo.

„Žlutomodré splněné přání udělalo panu Vladimírovi obrovskou radost, stejně jako jeho předchůdcům. I v celé této sezóně budeme chtít plnit další žlutomodrá přání našim věrným fanouškům, protože si jejich oddanosti skutečně velmi vážíme,“ uzavírá Martin Kovařík.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*