Další lidé v problémech, mezi nimi i teplická botanická

  •  

Tento týden skončil další dodavatel energií v Česku, společnost Lumius. Ta dodávala od začátku roku plyn pro vytápění skleníků i teplické botanické zahradě. „Bylo nám oznámeno, že si do 3 dní musíme zajistit nového dodavatele. V zimě, kdy skleníky temperujeme až na 25 stupňů Celsia, žádná příjemná zpráva, navíc bez jakéhokoli záložního zdroje,“ říká ředitel botanické zahrady Petr Šíla a dodává, že se situace vyřešila rychle a efektivně a to díky zaměstnancům zahrady a zřizovateli, což je město Teplice.  „Uzavřeli jsme smlouvu a zajistili tak potřebné klima pro cenné sbírky,“ zdůrazňuje Šíla.

Podle Šíly je současná cena plynu pro botanickou zahradu téměř 4x vyšší oproti výsledkům komoditní burzy z loňského roku, která tohoto dodavatele připustila do obchodu. „Do budoucna si energie budeme soutěžit sami. I za cenu, že budeme platit trochu více. Jistota prostě občas stojí víc,“ uzavírá ředitel zahrady.

Společnost Lumius ze Sviadnova na Frýdecko-Místecku měla zhruba 5 500 odběrných míst, kterým poskytovala dodávky elektřiny a plynu, což je přibližně 1 500 zákazníků.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*