Další komentovaná prohlídka v teplickém muzeu

  •  

Užijte si komentovanou prohlídku výstavy „Příběh jednoho pekařství“, která se uskuteční v Jízdárně teplického zámku ve čtvrtek 8. prosince v 17 hodin, vstup hlavním vchodem z náměstí. Výstavou vás provede kurátorka výstavy Pavlína Boušková. Vstupné je 50 korun.

Výstava přibližuje existenci a provoz pekařství a cukrářství v Teplicích – Šanově ve 20. a 30. letech 20. století. Pekařství se nacházelo v domě „Zum Abendstern“ čp. 306/15 v ulici U Kamenných lázní. V tomto domě je doloženo pekařství již v 70. letech 19. století. Brzy po roce 1900 se majitelem domu stala rodina Kaschikových, která zde provozovala svůj podnik až do 2. světové války.

V červnu 1998 nabídla tehdejší majitelka domu Alžběta Parmová teplickému muzeu ke koupi soubor dochovaných předmětů z bývalé provozovny pekařství a předměty běžné potřeby rodiny Kaschikových. Teplické muzeum tak bylo obohaceno stovkami předmětů, ze kterých byla výstava uspořádána. Součástí výstavy je ukázka interiéru pekařství a cukrářství s posezením a prodejním pultem, doplněná obrázky cukrářských výrobků, kopiemi dobového tisku a receptáři.

V další části je vystaveno vybavení pekařství a cukrářství, formy a formičky na pečivo, kuchyňské potřeby a pomůcky, nádobí, pekařské koše, cukrářské ozdoby, různé tiskoviny a dokumentace. V neposlední řadě jsou prezentovány doklady a vybavení bytu provozovatelů pekařství, jejich rodinné a osobní doklady, vybavení bytu, oděvy a oděvní doplňky, předměty osobní potřeby, bytový textil, hry a hračky, sportovní potřeby a další.  Jako doplňkový materiál k výstavě byla vydána brožura s vybranými prvorepublikovými recepty, kterou každý návštěvník obdrží ke vstupence.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*