Cyklistům na Miladě nepřálo počasí

  •  

Dvanáctý ročník Cyklozávodu Milada, který se konal v sobotu, výrazně ovlivnil déšť. Na rozbahněné trasy kolem jezera vyrazilo ze 450 přihlášených bikerů 366 a 119 dětí, které absolvovaly své závody za stálého deště.

„Podobně jako při zimním Winter Runu nám nepřálo počasí. Téměř sto přihlášených cyklistů nakonec ani neodstartovalo. Pokud by bylo hezké počasí, máme opět rekordní účast. Mnoho závodníků areál opustilo hned po dojezdu, což je škoda, ale zároveň pochopitelné,“ zmínil ředitel závodu Michal Neustupa.

Část doprovodného programu museli organizátoři úplně zrušit, i tak se bylo na co dívat. Své umění ukázali mladí hasiči z Telnice, pejsci v rámci dog dancing show nebo bike trialista Tomáš „Žoržo“ Eibl. Děti si mohly vyzkoušet modelování z balónků nebo se pobavit v Metrostav dětské zóně. Ambasador VoZP, šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa Jiří Ježek podepsal desítky kartiček v rámci autogramiády, odstartoval rodinný závod a radost udělal dětem při dekorování vítězů. Zároveň přislíbil svou účast i v dalším ročníku.

„Obdivuji, že se organizátorům v takovém počasí podařilo přilákat na závody tolik cyklistů. Akce mě mimořádně překvapila svou atmosférou. Objel jsem již několik závodů, ale z Cyklozávodu jsem nadšený. V příštím roce bych se rád zúčastnil i aktivně,“ řekl Jiří Ježek.

Hlavní trasu na padesát kilometrů nejlépe zvládl Radek Horák z opavského Head pro Teamu za hodinu a 42 minut o pouhou vteřinu před druhým Zbyňkem Růžičkou. Třetí místo získal na nejdelší trase Petr Tatíček. Mezi ženami dominovala na stejné trase Martina Urbanová z Rakovníka, která nadělila svým nejbližším soupeřkám hned 20 minut. V kratší trase na 25 km zvítězil mezi muži Roman Zvolský. Ženám vévodila Tereza Černecká.

Cyklozávod byl druhou ze sportovních akcí, které patří do seriálu Milada Tour. Celou Tour zakončí 1. června oblíbený běžecký závod Milada Run. Registrujte se do závodů na webu www.miladatour.cz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*