Chvilková slabost v Teplicích

  •  

V Krušnohorském divadle na vás čeká představení pražského Divadla v Rytířské s názvem Chvilková slabost. Těšit se na něj můžete 15. května od 19:00 hodin. Vstupné je od 220 do 300 korun.

Dvacet let manželství. Dvě děti. Dva roky po rozvodu. On: čerstvě oženěný s podstatně mladší dívkou, s níž čeká dítě. Ona: od svatby s novým partnerem ji dělí už jen tři dny. Společně přijíždějí na venkovskou chalupu, kterou spolu kdysi sdíleli a která se má nyní prodávat. Čeká je dělení nábytku a cenností. Přijíždějí se vším zdánlivě vyrovnaní, jakmile se však pustí do úklidu chalupy, začnou na povrch vyplouvat dosud nezjevené skutečnosti.

Chvilková slabost je bravurní jímavou komedií významného britského dramatika a herce Donalda Churchilla (1930–1991), který se na českých jevištích zabydlel v 90. letech komediálním hitem Natěrač (později byly uvedeny také jeho hry Na ocet či Slečna Flintová). Churchill nikdy nezapřel vlastní hereckou zkušenost a ve svých textech vždy úzkostlivě dbal na rovnocenné a efektní herecké party. O zábavnosti a moudrosti jeho stylu se můžete přesvědčit v nové inscenaci Divadla v Rytířské. Herecký „dream team“ – Petru Špalkovou a Davida Matáska – doplní v režii Petra Hrušky (který je podepsán již pod zdejší úspěšnou komedií Ani za milion!) mladá herečka Sandra Černodrinská.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*