Česká thajboxerská reprezentace uspěla v Bělorusku

  •  

Česká Muaythai Asociace (C.M.T.A.) vyslala začátkem října šest dětí vybraných z republiky na Muaythai Cup „Stayki open“ do běloruského Minsku.

„Z dubského klubu Leonidas byl vybrán Matěj Šimůnek a Lukáš Klaška, z TKB Teplice to byli pak sourozenci Lukáš a Nikola Černých, z Hanuman gym Praha Tobiáš Barták  a z Tik Tak Rokycany Viktorie Jílková,“ popisuje trenér z klubu Leonidas Ladislav Horejš.

Česká výprava byla nejzápadnějším zúčastněným státem, jinak v Bělorusku byli hlavně Bělorusové, Rusové, Litevci, Lotyši nebo Gruzínci.

„Tyto východní státy jsou známé tím, že u nich jsou bojové sporty na vysoké úrovni. Náš výběr ovšem zabodoval a stal se třetím nejúspěšnějším týmem. Všem reprezentantům se podařilo vybojovat medaile a to takto: Viktorie Jílková, Tobiáš Barták – zlato, Lukáš Černý, Nicol Černá, Matěj Šimůnek – stříbro a Lukáš Klaška – bronz,“ chválí výpravu Ladislav Horejš.

Dalším turnajem, kterého se děti z klubu Leonidas Gym Muay Thai bylo  druhé kolo Mistrovství ČR Muaythai pořádané C.M.T.A v TJ Spoje Praha. Klub vyslal do boje Matěje Šimůnka, který prohrál s o dvě váhovky těžším soupeřem těsně 2:1 na body. A proč na tak nevýhodný zápas malé borce trenér staví?

„Je to pro to, že chlapců ve váze 30 kg je v republice málo, a jelikož Matěj startuje na reprezentačních utkáních IFMA, kde je znát každá zápasová zkušenost. Proto je lepší prohrát u nás s těžším soupeřem, a pak dominovat ve světě se stejně těžkými soupeři,“ vysvětluje trenér.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*