Centropol Energy je opět mezi 100 nejvýznamnějšími firmami v ČR

Aleš Graf, majitel společnosti, s manželkou Lenkou. Foto: CE
  •  

Energetická společnost Centropol se opět dostala mezi stovku nejvýznamnějších firem v České republice. Centropol umístěním v žebříčku Sdružení CZECH TOP 100 potvrdil, že patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější firmy v České republice.

 Stejně jako v předchozích letech se mezi stovku nejvýznamnějších firem v České republice dostal i dodavatel elektřiny a plynu, společnost Centropol. Její obrat v roce 2018 dosáhl více než 7,4 miliardy korun. Výsledky žebříčku, který Sdružení CZECH TOP 100 sestavuje již 25 let, byly slavnostně vyhlášeny 12. června ve Španělském sále Pražského hradu.

Slavnostní vyhlášení ankety se uskutečnilo ve Španělském sále Pražského hradu. Foto: CE

Centropol si dlouhodobě drží pozici jednoho z nejvýznamnějších dodavatelů elektřiny a plynu v ČR. Převážnou část odběratelů, zhruba 80 procent, tvoří domácnosti. Zbylých 20 procent jsou obce, firemní sféra, především malé a střední firmy, státní a veřejná správa. Mezi významné zákazníky Centropolu patří, ministerstva, kraje a krajská města, lázeňské domy, nemocnice či ZOO. Na českém trhu s energiemi Centropol působí od roku 2002.

„Umístění ve stovce největších firem vnímám jako ocenění a zároveň další výzvu. Přestože je energetický trh jedním z těch nejkonkurenčnějších, daří se nám držet naši pozici. Nejdeme cestou zvyšování cen energií, ale promyšlenou a flexibil uní obchodní politikou, zákazníky získáváme novými produktovými řadami a ceníky a přímou komunikací s nimi,“ uvedl Aleš Graf, předseda představenstva a majitel společnosti.

Žebříček 100 nejvýznam­nějších firem ČR sestavuje Sdružení CZECH TOP 100 podle tržeb, které firmy dosáhly v předchozím roce. Souběžně jsou publikovány žebříčky podle dalších ukazatelů, například podle zisku, produktivity práce, počtu zaměstnanců či podle nárůstových ukazatelů.

 

O společnosti Centropol
CENTROPOL ENERGY a.s., je jedním z nejvýznamnějších dodavatelů elektřiny a plynu v České republice. Obsluhuje na 300 000 odběrných míst z řad domácností, firem a institucí. Firma se dlouhodobě umísťuje v první stovce nejvýznamnějších českých firem v žebříčku, který vyhlašuje Sdružení CZECH TOP 100. Majitelem a jediným akcionářem firmy je český podnikatel Aleš Graf.
Žebříčky CZECH TOP 100
Sdružení CZECH TOP 100 vzniklo v roce 1994 s cílem pravidelně sestavovat a zveřejňovat seznam nejvýznamnějších společností v ČR a na základě porovnávání vybraných ekonomických ukazatelů je seřazovat do uceleného žebříčku. V současné době vyhlašuje žebříčky – 100 obdivovaných firem ČR, 100 nejvýznam­nějších firem ČR, TOP 10 systémových integrátorů či soutěž o Nejlepší výroční zprávy a firemní časopisy. Slavnostní vyhlášení výsledků 100 nejvýznamnějších firem ČR je spojeno se společenskou událostí.

  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*