Celníci z celé Evropy v Teplicích změřili své síly v běhu

  •  

Téměř 80 celníků z různých koutů České republiky i Evropy změřilo o víkendu v Teplicích své síly ve sportovním klání. Šlo už o 34. ročník Mistrovství Celní správy ČR v bězích, které bylo sedmnáctým rokem zařazeno do kalendáře Evropské celní sportovní asociace.

V teplickém hotelu Panorama se letos sešlo kromě zástupců krajských celních úřadů reprezentujících českou celní správu i 40 zahraničních účastníků z 11 evropských zemí.

„V pátek odpoledne se na start celnické míle postavilo 54 běžců a běžkyň. Trať dlouhou 1 600 metrů zdolal nejrychleji Lukáš Studnař v dresu Generálního ředitelství cel s časem 05:25. Druhý doběhl Zdeněk Krejčí (05:33) před Petrem Vymazalem (05:38) oba z CÚ pro Olomoucký kraj. V ženské kategorii si nejlépe vedla Ivana Klímová (06:30) z CÚ pro Kraj Vysočina, pronásledovaná dvojicí June Rognmo (06:53) a Kari Vik Eines (06:56) v barvách norské celní správy,“ popisuje mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.

Výkony běžců sledovalo několik desítek přihlížejících diváků.

„Na trať hlavního závodu „Krušnohorské desítky“, který odstartoval generální ředitel Celní správy ČR Milan Poulíček, vyrazilo v sobotu 67 běžců, mezi nimi i 24 žen. S náročným terénem v okolí hradu Doubravka se nejlépe dokázal vypořádat Zdeněk Krejčí, který zdolal trať v čase 38:08 a stal se novým Mistrem Celní správy ČR v bězích. Druhý doběhl Lukáš Studnař (38:43) před Benjaminem Luberem (39:08) z Německa. Na loňského mistra Petra Vymazala zůstala čtvrtá příčka. V ženách bylo pořadí stejné jako na mílové trati. První Ivana Klímová, která potřebovala k zvládnutí 10 kilometrové trati čas 47:10, druhá doběhla June Rognmo s časem 48:23 a třetí Kari Vik Eines (48:57). I závěrečný Vyřazovací závod měl své vítěze. V kategorii muži Lukáše Studnaře a v ženách June Rognmo,“ dodává mluvčí.

Čeští celníci nepodlehli tlaku ze strany konkurence zahraničních kolegů a v běžeckých přeborech obstáli doslova na výbornou.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*