Celníci se zaměřili na hazard, zabavili 25 automatů

  •  

V rámci celorepublikové akce celní správy zaměřené na potírání nelegálního hazardu s názvem „STAR“ zajistili ústečtí celníci 25 kusů technických hracích zařízení, tzv. kvízomatů druhé generace.

„Během velikonočních svátků provedli celníci kontroly v pěti vytipovaných provozovnách (v Teplicích, Duchcově a Litvínově) v nichž zadrželi 12 kusů kvízomatů typu Diamond Level, 11 kusů typu iStars a 2 kusy typu Kvíz. Majitelé je provozovali bez platných povolení. Nelegální hrací automaty, včetně zatím nezjištěné finanční hotovosti, celníci z provozoven odvezli,“ popisuje Jiří Nejedlý, tiskový mluvčí Celního úřadu Ústeckého kraje.

Výrobci hracích automatů se snaží různým způsobem obejít zákon, tím, že do klasického výherního automatu začlenili dovednostní či vědomostní prvek. Celní správa i tato zařízení považuje za hazardní hru a přikročila k této rozsáhlé kontrolní akci.

„Příslušníci dohledu od začátku loňského roku, kdy převzali dozorovou činnost nad nelegálním hazardem, provedli na území Ústeckého kraje 189 kontrol, při nichž zjistili porušení zákona v 76 případech. Zabavili 45 výherních hracích přístrojů, jednu elektromagnetickou ruletu včetně stolu pro živou hru a 32 kvízomatů. Za porušení zákona o hazardních hrách mohou celní úřady ve správním řízení uložit provozovatelům pokutu až do výše 50 milionů korun a propadnutí zadržených přístrojů,“ dodává mluvčí celního úřadu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*