Celníci odhalili nelegální herny i v Teplicích

  •  

Dvacet pět výherních hracích přístrojů, sedm kvízomatů, jedna elektromagnetická ruleta včetně hracího stolu a stolní počítač, to vše v hodnotě bezmála 3,3 miliony korun a téměř 55 tisíc v hotovosti již zadrželi celníci v Ústeckém kraji.

Od začátku roku 2017, kdy převzala celní správa dozorovou činnost nad nelegálním hazardem, provedli ústečtí celníci ve svém regionu 50 kontrol, zaměřených na eliminaci nelegálního hazardu a monitoring legálních heren. O tom, že jsou v boji s nelegálním hazardem úspěšní, svědčí i fakt, že odhalili nelegální herny v Ústí, Podbořanech i Teplicích, kde se herna nacházela dokonce v blízkosti základní školy.

Naposledy celníci zasahovali v Kadani. Ve dvou zdejších hernách byla provozována hazardní hra, ke které nebylo uděleno povolení. Celníci odtud odvezli pět kvízomatů a jeden výherní hrací automat v celkové hodnotě 540 tisíc korun i s klíčky od pokladniček.

Za provozování nelegálního hazardu hrozí provozovatelům pokuta až do výše 50 milionů korun a propadnutí výherních hracích zařízení, peněz a dalšího vybavení, které k nelegálnímu hazardu sloužilo.

U legálních heren zjistili celníci porušení předpisů v šesti případech. Jednalo se o administrativní pochybení, a to nejčastěji neuvedení odpovědné osoby, či přítomnost obsluhy, která nebyla uvedena v povolení jako osoba odpovědná. Pochybením bylo i nedodržení povinnosti umístění návštěvního řádu, herního plánu či provozní doby.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*