Celníci loni vybrali přes 21 miliard korun

  •  

Částkou téměř 21,5 miliard korun, vybranou na cle, daních a dalších poplatcích, přispěli ústečtí celníci do státního rozpočtu. Největší podíl na této částce měla podle tiskového mluvčího Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiřího Nejedlého spotřební daň z minerálních olejů, a to 20 miliard korun. Bezmála 202 milionů korun celníci vyinkasovali na dani z šumivého vína, 19 milionů činil příjem na dani z lihu a lihovin. Více než šest milionů utržili celníci na dani z piva a dalších téměř šest milionů korun na spotřební dani z tabákových výrobků. Nárůst ve výběru spotřebních daní zaznamenali ústečtí správci zejména u zajištěných nelegálních tabákových výrobků, a to o téměř tři miliony korun.

„Dalších 391 milionů korun vybrali ústečtí celníci na cle ze zboží dovezeného ze zemí mimo EU, což je oproti předchozímu roku nárůst o 97,5 milionu korun. Významný byl i výběr takzvané energetické či ekologické daně, tedy daně ze zemního plynu, pevných paliv a elektřiny, který činil téměř 202 milionů korun,“ dodává Nejedlý.

V rámci dělené správy, kdy pracovníci celního úřadu vybírají poplatky a vymáhají pokuty, které subjektům a fyzickým osobám ukládají jiné státní organy či instituce, bylo odvedeno dalších 627 milionů korun, oproti předchozímu roku je to nárůst o 98,5 milionu korun. Celkem loni vybrala Celní správa ČR téměř 166 miliard korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*