Celá Prackovická estakáda na D8 bude od konce září sloužit řidičům

  •  

Dálnice D8 by měla být po 20. září zprovozněna ve všech čtyřech pruzích na Prackovické estakádě. Po jednání to řekli ministr dopravy Dan Ťok a generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa. Mostní estakáda bude i nadále monitorována a od jarní sezóny příštího roku ji čekají další úpravy.

„Na dálnici D8 se udělala spousta opatření, která pomohla ke stabilizaci jejího podloží. Měření jsou velmi povzbudivá a mohla by vést k tomu, že bychom dálnici mohli zprovoznit ve všech čtyřech pruzích. Na 20. září chystáme dlouho plánované zkušební měření a testování v tunelech, kdy budeme muset dálnici na půl dne uzavřít, a následně bychom v dalších dnech dálnici rádi zprovoznili,“ uvedl ministr Dan Ťok.

Za předpokladu, že během měření nedojde k žádným nepředvídaným výchylkám, bude dálnice D8 tedy už za tři týdny komplet zprovozněna. Práce na této dálnici ovšem tímto krokem nekončí.

„Od jara příští roku bude ještě potřeba udělat pod pilíři další injektáže, takže se střídavě bude uzavírat jeden a druhý most. Rádi bychom zde ještě více zvýšili bezpečnost, chceme být na těch nejvyšších hodnotách,“ upřesnil Ťok.

Dálnice vedená ve složitém geologickém území bude nadále sledována, nic ale nebrání tomu, aby sloužila motoristům.

„Naše opatření zabrala tak, jak jsme předpokládali. Sanační práce od zprovoznění stavby do současné doby činí 320 milionů korun a v příštím roce se podle aktuální kalkulace počítá s částkou 50 milionů korun,“ doplnil generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Poslední chybějící úsek dálnice D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi řidičům slouží od 17. prosince loňského roku.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*