Budoucnost slonů v ústecké zoo je velká neznámá

Foto: Fb Kala a Delhi, sloni v ZOO Ústí nad Labem
  •  

Už nejspíš jen několik měsíců bude k vidění v ústecké zoo slonice Delhi. V současné době ji chovatelé připravují na případný odchod do nového domova. Delhi totiž parťačku Kalu, kterou museli letos v únoru kvůli závažným zdravotním problémům veterináři utratit, nahrazují chovatelé.

„Sloni jsou vysoce sociální zvířata, jejich rodina je pro ně vším. Není pravda, že by Delhi v současné době nějak zásadně strádala a trápila se. Problémem je spíš to, že chybějící Kalu nahrazujeme my – chovatelé. Což je pro ni a její budoucnost zásadně špatně. Uděláme vše proto, aby Delhi mohla žít spokojeně ve sloní rodině a byla šťastná. Dlužíme jí to. Ale teď ještě pár měsíců musíme pracovat na tom, aby se co nejlépe měla u nás. A připravit jí i na to, že může odejít do zařízení s chráněným kontaktem. Proto ji například učíme i na práci s targetem. Chceme jí dát tu nejlepší startovní pozici v novém životě, v novém domově,“ přibližují chovatelé slonů v ústecké zoo na svém facebookovém profilu.

Pravdou však je, že budoucnost chovu slonů v ústecké zoo je nejistá a bude záležet na mnoha faktorech. „Na jednání se zřizovatelem, městem Ústí nad Labem, o finančních možnostech a samozřejmě na doporučení koordinátora chovu slonů,“ řekla už dříve mluvčí zoo Věra Vrabcová.

Chov slonů je totiž podmíněn rozšířením stávajícího pavilonu a výstavbou nového pavilonu pro sloního samce. O stavbě chovatelského zařízení se hovoří už řadu let, problémem zůstává nedostatek financí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*