Bratři policisté pronásledovali zloděje

  •  

Až dva roky vězení hrozí dvěma cizincům ve věku 36 a 23 let, kteří minulý týden projížděli naší republikou a v Teplicích se dopustili protiprávního jednání.

„Starší muž je podezřelý, že po poledni přistoupil k seniorce, kterou požádal o rozměnění peněz. Přitom využil její nepozornosti a z tašky jí vytáhl peněženku s doklady a finanční hotovostí, se kterou utekl do ulice Opavská, kde stál s autem jeho mladší společník. Žena na něj začala křičet, že ji okradl, což zaslechl policista z teplického okresu, který byl mimo službu a společně se svým bratrem, který pracuje u teplické městské policie a měl také volno, začali pachatele ihned pronásledovat,“ popisuje událost mluvčí teplických policistů Daniel Vítek.

Zatímco policista se za lapkou rozběhl, strážník vzal soukromé auto, a když se vozidlo s podezřelými rozjelo, naložil bratra a začali ho pronásledovat, přitom vše oznámili na tísňovou linku. Podezřelí z Teplic ujížděli ve směru na Bílinu, u Křemýže se ale otočili a jeli zpět na Teplice, nakonec ale byli nuceni zastavit v koloně, což nahrálo do karet strážcům zákona.

„Strážník zablokoval vozidlo podezřelých svým autem, zatímco jeho bratr podezřelé muže vyzval, aby vystoupili, čehož neuposlechli i přesto, že se jim představil jako policista. Snažili se z místa ujet a dokonce strážníkovi nabourali jeho auto. Oba bratři proto museli použít donucovací prostředky a podezřelé z jejich vozidla vytáhli a zpacifikovali do příjezdu policejních posil, dodává Daniel Vítek.

Starší muž byl obviněn z přečinu krádeže, mladší řidič z nadržování trestného činu krádeže, na rozhodnutí soudu o vině a případném trestu budou čekat ve vazbě, kam je soudce poslal na základě návrhu státního zástupce.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*