Bílinští strážníci mají nová auta

  •  

Městská policie Bílina převzala dva nové vozy, šetrné k životnímu prostředí. Obě auta jsou s alternativním pohonem CNG. Pořízení vozů bylo spolufinancováno Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

“Vozy strážníků najedou ročně zhruba třicet tisíc kilometrů a navíc počítáme i motohodiny, kdy vozidlo stojí se zapnutými majáky, například při nehodě. Pohon na stlačený zemní plyn, který má velmi nízké emise, tedy pomůže chránit životní prostředí,” uvedl při předání vozů starosta města Oldřich Bubeníček.

Nové vozy nahradí ty vysloužilé, se kterými strážníci jezdili pět let. “Modernizace techniky, kterou městská policie používá, je důležitá pro její činnost. Strážníci potřebují vozy, které jsou spolehlivé,” řekla místostarostka Vendula Vodičková.

Wolksvageny Caddy mají oproti vysloužilým vozům nové majáky s LED diodami, které jsou více vidět a navíc jsou umístěné i v čelní masce auta a budou využívány standardní výkon služby městské policie v rámci města a spádových obcí.

“Vnitřek vozu vyhovuje našim potřebám, je důležité, aby měli strážníci k dispozici prostorné auto kvůli přenosné výbavě, kenelům pro psy nebo rozměrným věcem, které převážíme třeba od nehod. Vyhovuje nám také umývatelný povrch sedaček či moderní výbava,” popsal ředitel strážníků Petr Kollár.

Městská policie pracuje v nepřetržitém režimu, každé vozidlo bude používáno dvanáct hodin denně s průměrným ročním nájezdem asi 30 až 35 tisíc kilometrů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*