Bezdomovci budou mít od ledna své útočiště

ilustr. foto
  •  

Denní centrum pro lidi bez domova bude od ledna 2020 fungovat v Teplicích. Lidé žijící na ulici tam budou moci přijít se umýt, dostanou jídlo nebo oblečení, ale také jim pracovníci poradí s řešením jejich problémů nebo pomůžou najít přivýdělek.

„Po pěti měsících poptávání vhodných prostor se podařilo v červenci získat nájemní smlouvu, tím mohlo dojít k podání žádosti o registraci sociální služby,“ říká Barbora Vernerová ze spolku Květina.

Organizace tak má k dispozici prostory v Řetenicích, ve kterých bude nízkoprahové denní centrum od ledna provozováno.  „Bude ale nutné provést v prostorech na podzim určité úpravy. Z toho důvodu jsme požádali město Teplice a podporu v podobě finanční dotace na úpravu a dovybavení prostor,“ dodává Barbora Vernerová.

Podle náměstka primátora Jiřího Štábla rada města rozhodla podpořit organizaci Květina částkou 160 tisíc korun. To ale musí ještě schválit zastupitelstvo.

Denní centrum pro lidi bez domova tak logicky navazuje na protialkoholní a protitoxikomanická záchytnou stanici, která v teplické nemocnici funguje od letošního jara a kde se proto předpokládá větší koncentrace lidí bez domova závislých na alkoholu.


  •  

1 komentář u Bezdomovci budou mít od ledna své útočiště

  1. Super…svezte nám sem všechny toxikomany, alkoholiky a bezdomovce z celého kraje….a až nebudou mít na cestu zpět zabydlí se nám v lesíku,či u školy …však jsou od Vašeho dotovaného centra jen kousek!!! To teda pěkně děkuji.
    Doufám,že hodláte posílit policejní dohled v Řetenickém lesoparku a okolí ZŠ Buzulucká …aby se tam naše děti, co denně chodí pěšky domů ze školy…nebály projít!!

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*