Běžci zdolávali schody teplického mrakodrapu

  •  

Mrakodrap Božák není jen nejvyšší budovou Teplic. Už pošesté se stal cílem rekreačních běžců. Čekalo je 387 schodů, které museli vyběhnout dvakrát. Ze sklepa do technického patra je to dvacet poschodí. 

Zatímco se 53 běžců připravovalo na start, na trať se vydal dobrovolný hasič SDH Srboce Petr Svoboda takříkajíc v plné polní. Na sobě měl ochranný oděv, těžké boty, dýchací přístroj a lahev na zádech. „Má to všechno zhruba 22 kilogramů,“ vypočítává.

schody-beh-1

Běh do schodů je podle Martina Richtera z pořádajícího klubu Spona jednou z nejnáročnějších disciplín: „Je to vytrvalá zátěž, stoupáte přímo nahoru. Je to podstatně náročnější než běh někde venku.“  Trénovat se na běh do schodů v podstatě nedá. „Je to o dynamice a výbušnosti, vydržet tu bolest svalů až do konce, udýchat to a dostat se do cíle co nejdříve,“ říká Richter.

Dvacet poschodí museli závodníci zvládnout dvakrát. Vůbec nejrychlejší byl Michal Zbuzek časem lehce přes čtyři a půl minuty, přesně 4:35:08. „Tento závod jsem vyhrál už počtvrté, „Je to pro mě srdcová záležitost.“

Letos poprvé mohly závodit i děti. Běželo jich šest a cíl měly v desátém patře.

ČRO Sever/G. Hauptvogelová


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*