Bergman: Obřím halám u Malhostic se dá účinně bránit jen dobrým územním plánem

  •  

U Malhostic chystá soukromá developerská společnost stavbu obřích skladů a výrobních hal. Občané přilehlých obcí po stovkách odeslali námitky krajskému úřadu, aby projekt zastavili. K rozhovoru jsme pozvali Dr. Zdeňka Bergmana, ředitele Gymnázia Teplice.

Pane doktore, byl jste pozván na setkání proti halám v Modlanech. Proč Vám na tom tématu tak záleží?
Jsem tzv. pověřeným zastupitelem pro pořízení nového územního plánu Teplic. Ten samozřejmě musíme koordinovat s okolními obcemi, takže výstavba v okolí mě zajímá. A haly mě trápí i osobně: Z vyjádření expertů i obyčejným selským rozumem vyplývá, že ty malhostické haly přinesou víc problémů, než přínosů: přispějí k suchu a navýší dopravu. Udělám proto všechno, aby se ten projekt nerealizoval.

V Modlanech jste mluvil o tom, že teď jen hasíme požár, ale že se k problému má přistoupit principiálně. V čem to spočívá?
To se musíme vrátit k tomu územnímu plánu. Předchozí vedení Modlan schválilo plán, který takovou výstavbu umožňuje. Definitivní prevencí je změnit ty pozemky na nezastavitelné.

Jaká je šance, že se tak stane?
Velmi vysoká. Stávající starosta a zastupitelstvo začali pracovat na novém územním plánu, který tohle řeší. Moc jim v tom fandím a věřím, že uspějí. Pokud o to budou stát, rád jim pomůžu.

Dovolte na závěr osobní otázku. Kandidujete do Senátu. Co pro ochranu lidí a přírody v případech, jako je ten z Malhostic, uděláte v případě svého zvolení?
Sněmovnou a Senátem práce prochází velice kontroverzní novela stavebního zákona, který paragrafy o územním plánování a veřejném zájmu obsahuje. To jsou pasáže, na které si řada developerů brousí zuby. Jako jeden ze svých úkolů v Senátu vidím právě obranu těch principů před ekonomickými tlaky.

Děkujeme za rozhovor a přejeme úspěch ve volbách 12. a 13. června.

 

 Zadavatel: Hnutí SENÁTOR 21, Zpracovatel: Hnutí SENÁTOR 21

  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*