Běh s čelovkou pomůže Monice

  •  

Projekt Běh s čelovkou se letos bude konat poprvé v Teplicích. Společně s organizací Pomáhej srdcem ho pořádá 7. prosince Centrum pro roztroušenou sklerózu Nemocnice Teplice.

Běh je věnován šestačtyřicetileté Monice Schmidtové, které se v roce 2000 zcela změnil život. Byla jí diagnostikována roztroušená skleróza. Zpočátku se snažila si nemoc nepřipouštět a žít normálně. Dokonce se jí narodil i zdravý syn, ale časem nemoc postoupila a Monika je stále více závislá na svém okolí. Sama ujde pár kroků, na větší vzdálenosti potřebuje invalidní vozík a mít doprovod, který jí pomůže.

„V tom je roztroušená skleróza opravdu strašná. Musím vše plánovat, prosit o pomoc s doprovodem, prostě člověk se stane hrozně nesamostatný,“ vysvětluje Monika. Existuje jedna věc, která by jí vše usnadnila – malý elektrický skútr. Jako matka samoživitelka s invalidním důchodem si ho ale dovolit nemůže.

S čelovkou se 7. prosince vybíhá v 18:00 hodin od Zahradního domu v Zámecké zahradě. Na všechny čeká 5,2 km dlouhá trasa předvánočními Teplicemi. Do běhu se může přihlásit opravdu každý. Není to závod, jedná se o dobročinnou akci, při které se účastníci mohou projít, proběhnout nebo projet na invalidním vozíku. A svou účastí podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou.

„Byla bych nejšťastnější člověk, kdyby se mé přání vyplnilo a z dobrovolného startovného Běhu s čelovkou bych si takový skútr mohla zakoupit,“ děkuje všem účastníkům běhu Monika. Přihlaste se do závodu na www.pomahejsrdcem.cz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*