Babiš slíbil přezkoumat obnovu sesuvem poškozené trati

ilustr. foto
  •  

Předseda vlády Andrej Babiš spolu s dalšími ministry navštívil v pondělí Ústecký kraj. Celou návštěvu vláda začala na teplickém vlakovém nádraží.

Tato rozlehlá památkově chráněná budova potřebuje zásadní rekonstrukci. V současné době se připravuje projektová dokumentace. Rekonstrukce by měla začít v letech 2019 až 2020 a trvat bude zhruba dva roky. Odhadované náklady jsou 350 milionů korun a částečně by měly být hrazeny z OP Doprava. Opravenou budovu by měla využít i Finanční správa ČR, která sem přesune své pracoviště se 140 zaměstnanci.

Členové vlády také se zástupci kraje mluvili o možném obnovení provozu na trati z Teplic do Lovosic, kterou v roce 2013 poškodil sesuv půdy. Podle Ministerstva dopravy by náklady dosáhly minimálně 800 milionů korun. Závady jsou ale i v dalších úsecích, takže celková revitalizace by vyšla zhruba na 2,6 miliardy korun. Podle ministerstva se vzhledem k nízké využívanosti tratě obnova nevyplatí, s hejtmanem se ale vláda dohodla, že zkusí celou věc znovu přezkoumat.

Program premiéra Babiše s dalšími členy vlády pak pokračoval v Ústí nad Labem. Spolu s premiérem navštívili náš kraj také první místopředseda vlády a ministr životního prostředí Richard Brabec, ministryně financí Alena Schillerová, ministr vnitra Lubomír Metnar, ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner, ministr dopravy Dan Ťok, ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a ministr kultury Ilja Šmíd. Části programu se zúčastnil také vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička.

Foto: www.kr-ustecky.cz


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*