Až nové zastupitelstvo rozhodne o osudu koupaliště v Zámecké

Koupaliště pod vodojemem
  •  

Město před časem nechalo vytipovat lokality. Z několika návrhů zbyly dva, a to starý sad Třešňovka pod Doubravkou a prostor pod vodojemem na Nové Vsi.

Tepličané ale chtějí koupaliště v Zámecké zahradě. A usilují o to i opoziční zastupitelé, kteří sbírali přes léto podpisy na petici pro obnovení koupaliště. Tu podepsalo více než 800 signatářů. Město tak nechá prověřit i tuto variantu, ale rozhodnout by mělo až nové zastupitelstvo po komunálních volbách.

„Návrat plovárny do Zámecké zahrady je naší prioritou. O odkup se město musí pokusit. Pochopitelně ale za přijatelnou cenu. Tou 25 milionů není. Věřím ale, že majitelé budou otevřeni jednání,“ říká opoziční zastupitel Jakub Mráček.

Koupaliště od 80. let postupně chátralo a v roce 1996 bylo uzavřeno. Za tři roky ho za 1,4 milionu město prodalo soukromníkovi. Dnes majitelé areál prodávají prostřednictvím realitní kanceláře za bezmála 25 milionů.

Radní tuto částku považují za vysokou a zadali zpracování oponentního znaleckého posudku. A po volbách už bude hotov i posudek a bude jasné, jestli město bude o odkupu chtít jednat nebo ne.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*