Až dvě stě tisíc pro začínající podnikatele

  •  

Začínající podnikatelé mohou získat peníze na rozjezd své firmy. O dotace lze žádat v rámci programu „Podpora začínajících podnikatelů v Ústeckém kraji pro rok 2018“. Celkem je v programu připraveno 8 milionů korun.

„Maximální částka, kterou může podnikatel od kraje získat je 200 tisíc korun, minimální pak 50 tisíc korun. Poskytnutá dotace může tvořit maximálně 70 % celkových uznatelných investičních i neinvestičních nákladů projektu. Maximální délka realizace projektu je 12 měsíců,“ upřesňuje Lucie Dosedělová z ústeckého krajského úřadu.

Cílem dotace je zvýšit konkurenceschopnost našeho kraje podporou malého začínajícího podnikání, rozvoj podnikatelského prostředí regionu a tvorba nových pracovních příležitostí. Žádosti o dotaci musí zájemci doručit na krajský úřad osobně, nebo emailem s elektronickým podpisem.

„Jedná se již o 3. ročník tohoto programu – v prvním ročníku v roce 2016 bylo podpořeno 27 podnikatelů a loni jich bylo podpořeno 46. O dotaci můžou začínající podnikatelé žádat až do 9. března 2018,“ dodává Lucie Dosedělová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*