Arkadie se užívala turnaj v kuželkách

Foto: Vl.Benediktová
  •  

Když se spojí dvě organizace poskytující sociální služby, ochotný sponzor a vstřícní dobrovolníci, vzejde z toho mnoho dobrého pro klienty. V tomto případě 4.ročník turnaje v kuželkách DOZP (domov pro osoby se zdravotním postižením) Všebořice a Arkadie (společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené).

Tím velmi ochotným sponzorem je krupský závod firmy Knauf Insulation, který podporuje již řadu let Arkadii celou škálou aktivit. Aktivit opravdu s velkým “A“, protože se vždy jedná o podporu činností, při kterých nezůstane nikdo sedět. Závody na běžkách, cyklistický výlet spojený s plavbou lodí, společná snídaně s následujícím společným tvořením v dílnách, zkrátka Aktivní život.

Tentokrát tedy kuželky. A těmi vstřícnými dobrovolníky jsou jak zaměstnanci Knaufu, tak členové Kuželkářského klubu TJ Lokomotiva, v jehož všebořické kuželně se turnaj odehrál. Stejně jako v loňském ročníku ovládli stupně vítězů borci z DOZP. Mezi muže na stupních vítězů pronikl z Arkadie jen bronzový Tomáš Nowak, z žen Arkadie se nezadařilo žádné. To ale nebylo vůbec důležité. Společné zážitky podpořily i diplomy a medaile vyrobené v chráněných dílnách Arkadie pro všechny účastníky. Důležité není zvítězit, důležité je se zúčastnit, aktivně.

kuzelky_1 kuzelky_2 kuzelky_3

Josef Hon


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*