Arkadie na dětské abilympiádě první

Foto: Arkadie Teplice
  •  

Již 13. ročník měla letošní dětská abilympiáda, pořádaná Základní školou praktickou v Bílině. A stejně jako předchozích ročníků, zúčastnilo se i toho letošního šestičlenné soutěžní družstvo speciální soukromé školy Arkadie. Tři dívky a tři kluci se společně a s odvahou pustili do pěti disciplín. Od předloňského ročníku totiž nesoutěží jednotlivci, ale v duchu sympatického hesla „jeden za všechny, všichni za jednoho“, celé týmy.

Na soutěžní družstva čekaly úkoly z pěti oblastí, od všeobecného kvízu, přes tanec, keramiku a tvořivou dílnu, až po práci na počítači. Soutěž se odehrávala celé dopoledne na různých stanovištích. Disciplíny se rychle střídaly a naši žáci se pěkně zapotili, nejen přebíháním mezi třídami, ale hlavně samotnými úkoly, které byly náročné na znalosti, dovednosti, kreativitu, spolupráci, originalitu i rychlost. „Konkurence byla velká,“ říká Ivana Hampejsová, která spolu s kolegyní děti na soutěž doprovázela, „závěrečné vyhodnocování jsme hodně prožívali: Hlavně ať nejsme poslední! Když bylo vyhlášeno 4. místo a my stále nic, spadl nám kámen ze srdce: Jsme na bedně! Nakonec zbylo jen naše družstvo a pak zavládlo všeobecné nadšení: Vyhráli jsme! Jsme první! Atmosféra abilympiády byla opět výborná, pořadatelé a porotci z bílinské školy milí, vstřícní a nestranní. Moc jim tímto děkujeme.“ Soutěžící byli vedle diplomů odměněni i drobnými věcnými dárky, na oslavu vítězství pak společně vyrazili do cukrárny. Poděkování za úspěch patří jak soutěžícím, tak těm, kteří děti na soutěž připravili, pedagogům školy.

Soutěže dovedností, abilympiády, jsou pravidelnou součástí výchovného procesu ve škole Arkadie. Už v květnu se soutěžní družstvo vydá bojovat o co nejlepší umístění na celostátní abilympiádu dětí a mládeže do pražského Jedličkova ústavu.

Josef Hon, Arkadie Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*