Američtí fotbalisté působí v Teplicích už dva roky

  •  

Oficiální vznik týmu Nordians Teplice je spjat s datem 6. 8. 2012, kdy se stal občanským sdružením. Několik jedinců se však pravidelně scházelo již pár let předtím. Ve městě, kde je jasným favoritem kopaná s účastí v Gambrinus lize, je americký fotbal úplnou novinkou. Tento adrenalinový sport si však nejen v Čechách, ale po celém světě postupně získává srdce mnoha fanoušků.

Primárním cílem týmu Nordians je seznámit místní s fotbalem a vytvořit si hráčskou i fanouškovskou základnu dostatečně početnou a silnou na to, aby mohla konkurovat zbytku republiky. Za poslední rok se tým představil na několika veřejných akcích včetně zahájení lázeňské sezony v Teplicích. Hráči se chystají i na různé dobročinné akce jako například hromadné darování krve, návštěvu dětských domovů apod.

Od roku 2013 jsou Nordians členem České asociace amerického fotbalu, kde postupně sbírají potřebné vědomosti. Ještě letos mají Nordians domluveno několik přátelských zápasů, snahou teplického týmu je uspořádat jich pár i v domácím prostředí. V září čeká tým velký nábor nových hráčů a poté společná zimní příprava.

Další velký krok tým chystá na jaro 2015, kdy se chce přihlásit do celorepublikové ligové soutěže pro sedmičkové týmy.Více informací na webových stránkách www.nordians.cz.

Petr Prášek


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*