Alkohol i drogy za volantem o Velikonocích

Foto: Policie ČR
  •  

Policisté během velikonočních svátků ve větší míře kontrolovali řidiče, kromě dopravně bezpečnostních akcí, které během Velikonoc probíhaly na celém území republiky, se na kontroly aut více zaměřily i běžné hlídky.

„V pátek před půlnocí zastavili policisté v Bystřanech 31letého muže, kterému při dechové zkoušce naměřili 1,3 promile alkoholu v dechu. Na místě přišel o řidičský průkaz a vyslechl si sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V noci ze soboty na neděli kontrolovali policisté v Trnovanech dvacetiletou řidičku, která měla v dechu 0,9 promile alkoholu, také jí byl na místě zadržen řidičský průkaz a případem se bude zabývat správní orgán. Smutným „rekordmanem“ je 41letý muž, který projížděl v pondělí v podvečer přes Bystřany, kde ho zastavili dopravní policisté. Muži naměřili 2,3 promile alkoholu v dechu, vzhledem k tomu, že se jednalo o cizince, byl zadržen a ve lhůtě 48 hodin zřejmě předstoupí před soudce, který ho může poslat až na rok za mříže,“ popisuje mluvčí teplických policistů Daniel Vítek.

Nejen alkohol, ale i omamné a psychotropní látky nepříznivě ovlivňují schopnost řídit, to však ignoroval 28letý muž, kterého o velikonoční neděli zastavila hlídka v Trnovanech. Muž vykazoval známky požití drog, toto potvrdil i orientační test, který byl pozitivní na přítomnost látky ze skupiny Amphetaminů, což nasvědčuje užití pervitinu. Pozitivní test na přítomnost omamných a psychotropních látek měl i další řidič, kterého policisté v neděli kontrolovali v Trnovanech. Jednatřicetiletý muž užití drog ale popřel, takže rozhodne až rozbor odebraného krevního vzorku.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*