Aktuální situace poruch k dnešnímu ránu

  •  

Dispečink Skupiny ČEZ aktuálně eviduje severu Čech převážně na Českolipsku, Děčínsku, Jablonecku a Liberecku poruchy na vedení vysokého a nízkého napětí. Od 20.00 hodiny 31.3. byl vyhlášen kalamitní stav pro okres Česká Lípa, od 21.00 hodin pak pro okresy Liberec, Jablonec a Semily. Nejhorší situace byla na Českolipsku v oblasti obce Doksy, na Liberecku a Jablonecku pak na Frýdlantsku, Hrádecku, Źeleznobrodsku a Českodubsku. Na Děčínsku pak v lokalitě Mezná, Janov, Bynovec a na Benešovsku. Příčinou poruch byl a je silný vítr, který lámal stromy a větvě. Ty pak padaly do vedení a trhaly vodiče. V terénu jsou stále montéři poruchových čet, kteří i během noci pracovali na odstranění následků větrné kalamity.

Díky úsilí energetiků se na řadě míst podařilo obnovit dodávky elektřiny. Elektřina jde již na Děčínsku v obcích Valkeřice, Verneřice, Čáslav, Janov, Arnoltice, Bynovec, Kámen na Českolipsku pak v části obcích Dubá, Buková hora, Doksy, Splavy, Jestřebí, Srní. Také na Liberecku a Jablonecku se na řadě míst podařilo dodávky elektřiny obnovit.

V současné době energetici intenzivně pracují na obnovení dodávek na Děčínsku do části obcí Jílové, Merboltice, Verneřice, Loučky a Kytlice. Na Českolipsku pak do částí obcí Zahrádky, Jestřebí a Provodín. Na Jablonecku a Liberecku pak do částí obcí Železný Brod, Michlovka, Besedice, na Českodubsku do částí obcí Padouchov, Javorník, Zdislava, na Frýdlantsku pak do obcí Višňová, Poustka, Andělka a také do části obce Hrádek nad Nisou.

Zákazníci Skupiny ČEZ mohou v případě přerušení dodávek elektrické energie využít následujících telefonických linek:

Poruchová linka Skupiny ČEZ          840 850 860
Zákaznická linku Skupiny ČEZ         840 840 840

Z  důvodu vysoké poruchovosti vlivem velmi silného větru byl včera večer vyhlášen kalamitní stav také na východě Čech pro okresy Hradec Králové a Semily s platností  od 31. 3. 2015 od  21.00 hodiny. Dále byl vyhlášen kalamitní stav v okresech : Na západě Čech byl vyhlášen kalamitní stav v okresech Domažlice, Cheb, Karlovy Vary, Klatovy, Sokolov a Tachov s platností od 31.3.2015 18:00 hodin.

Omlouváme se všem našim zákazníkům, kteří nemají zajištěnu dodávku energie do svých domácností, intenzivně pracujeme na odstranění důsledků, které napáchala větrná kalamita. Dodávky elektřiny se snažíme obnovit všude tam, kde to dovoluje situace. Dobrou zprávou je, že počasí se umoudřilo a poruch na vedení vysokého napětí rapidně nepřibývá.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*