Ajťáci ze Střední školy AGC nezklamali a přidali ke kreativitě praktičnost

  •  

Prezentiáda je soutěž v prezentačních dovednostech pro všechny žáky středních a základních škol. Tato soutěž podporuje týmového ducha, kreativní tvorbu, vyjadřování, vystupování a spoustu dalších, v životě důležitých schopností člověka. Snaží se v mladých lidech vzbudit zdravé sebevědomí a zbavit je strachu z vyjadřování vlastních názorů.

Soutěží se vždy v týmech po dvou či po třech, přičemž si žáci vyberou jedno ze dvou zadaných témat, zpracují ho ve formě prezentace a poté svůj nápad či myšlenku představí světu v jednotlivých soutěžních kolech.

Soutěž je jedním z projektů spolku Student Cyber Games, který se už od roku 2003 snaží spojit školu se zábavou za pomoci studentských soutěží. Prezentiáda má za sebou už dvanáct úspěšných ročníků a většiny z nich se naše škola s úspěchem zúčastnila.

Soutěž má tři kola. První kolo je nominační. Do tohoto kola posílají školní týmy elektronicky své prezentace na zadaná témata odborné porotě. Ta vybere z každého nominačního kola 15 nejlepších prezentací. Ty postupují už do prezenčního krajského kola. A vždy dva nejlepší týmy z každého krajského kola se nakonec utkají v grandfinále v Praze.

A co naše škola v letošním ročníku soutěže? Hájit naše barvy se statečně vydala pod názvem týmu Ajťáci trojice studentů teprve prvního ročníku oboru IT, konkrétně Pavel Vyskočil, Martin Vraštil a Martin Jakubův. Přes nominační kolo postoupili do krajského kola, které se konalo v pondělí 4. dubna 2022 v budově Obchodní akademie v Ústí nad Labem. Vystoupili s velmi zdařilou prezentací s názvem „Jedenáct přikázání, jak se učit“. Mezi dva týmy postupující do grandfinále se bohužel neprobojovali. Ale nebuďme z toho smutní. Naopak – při závěrečném hodnocení jednotlivých prezentací porota hodně ocenila nápaditost a originalitu předvedení prezentace s tím, že jako jedna z mála obsahovala i nějaké praktické návody a rady pro posluchače. Všechny dobré rady od poroty si bereme k srdci a věříme, že v příštím ročníku se povede ještě lépe.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*