AGC staví novou halu na autoskla

  •  

Společnost AGC Automotive Czech zahájila ve svém závodě v Chudeřicích na Teplicku výstavbu nové výrobní haly. Rozšíří kapacity na výrobu autoskel. Investice za více než 200 milionů korun by měla být hotova do konce letošního června.

Se spuštěním provozu nové haly společnost ve 2. pololetí letošního roku. „AGC Automotive získal v posledním období řadu nových zakázek a o další se pochopitelně chceme ucházet. S tím souvisí zvýšené požadavky na kapacitu výroby. Jde o další krok, který zajistí konkurenceschopnost našeho závodu i zaměstnanost. Proto jsme se rozhodli rozšířit výrobní prostory a v únoru jsme zahájili výstavbu nové výrobní haly,“ řekl ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý.

Vybudování nové výrobní haly umožní zvýšit kapacitu výroby bočních kalených skel, kterých dodává AGC Automotive Czech do českých i zahraničních automobilek stále víc. Zhruba třetina z více než 200 milionové investice je určena na samotnou stavbu, zbývající suma připadne na pořízení výrobních technologií. „Ve druhé polovině letošního roku počítáme s prvními testy a zahájením zkušebního provozu. Rozšíření výrobní kapacity přinese do budoucna také nová pracovní místa,“ dodal Steklý

AGC Automotive Czech v Chudeřicích patří mezi největší evropské výrobce autoskel a je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. Loni firma vyrobila 32 milionů kusů autoskel. V Chudeřicích společnost zaměstnává na 2700 lidí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*